Informacje

GSS KS Długołęka 2000 – klub piłkarski założony w 2000 roku.Gra w rozgrywkach B-klasy w grupie Wrocław VIII.

Gminne Stowarzyszenie Sportowe Klubu Sportowego Długołęka 2000

Rok założenia:2000
Barwy: niebiesko-białe
Adres:ul. Południowa, 55-095 Długołęka

Stadion:Długołęka ul. Południowa
Prezes: Jakub Lewalski (665-589-564)
Trener: Miłosz Krzemiński (663-178-093)

Historia klubu sportowego oraz opis działalności bieżącej.

Klub sportowy KS Długołęka 2000 powstał w 2000 roku z inicjatywy zawodników grających w lokalnych drużynach a na stałe mieszkających w Długołęce.

Wtedy to klub zaczął zbierać kadrę i rozpoczął przeprowadzanie amatorskich treningów aby wystartować w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej z kadrą złożoną z zawodników z Długołęki. Przez pierwsze lata swojego istnienia klub trenował i rozgrywał swoje mecze na boisku przy ulicy .Lata 2000-2010 to uczestnictwo drużyny w B klasowych rozgrywkach organizowanych pod egidą Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, oraz doskonalenie warsztatu trenerów amatorów.

Niewątpliwy sukces to czterokrotne zajęcie 2 miejsca w rozgrywkach oraz awans w 2011 rok do A klasy. Od roku 2012 mecze drużyny Długołęką odbywają się na terenie zaprzyjaźnionego lokalnego klubu KS Byków (za udostępnienie, którego dziękujemy) oraz na Stadionie Piłkarskim na Zakrzowie.

Przez tych kilkanaście lat działalności klubu sportowego w rolach trenerów, kierowników i prezesów wspomagających działalność klubu przewinęły się między innymi : Jacek Sznajder, Mariusz Wojtczak, Krzysztof Kowalski, Grzegorz Kuzyk, Marcin Małecki i tym osobom chcielibyśmy z tego miejsca serdecznie podziękować za energię, wkład siły i pracy oraz za to że nadal istniejemy.

Rok 2014 to decyzja o zatrudnieniu kontraktowego trenera i zwiększona ilość treningów, które mamy nadzieję przełożą się na jakość zespołu i szerzenie sukcesu - nie tylko sportowego - w gminie.

Bieżące cele :

- stabilizacja składu i rozbudowa kadry zawodniczej

- udział w rozgrywkach o mistrzostwo B klasy z nastawieniem na awans w najbliższych 3 latach

- wznowienie działalności sekcji juniorskich

- propagowanie sportowego podejścia do życia wśród młodzieży w Długołęce

- przyłączenie do akcji mającej na celu pozyskanie funduszy z 1% podatku dla naszego klubu.

Sukcesy klubu sportowego na arenie krajowej.

Sukcesy sportowe to czterokrotne zajęcie 2 miejsca w Klasie B rozgrywek DZPN w sezonach : 2003/2004, 2008/2009, 2009/2010, 2011,2012 oraz awans do wyższej ligi rozgrywkowej (A-klasa) w sezonie 2009/2010