Lider pokonany!

Lider wyjeżdża z Długołęki bez punktów!

Wynikiem 3:2 zakończył się dzisiejszy mecz Naszej drużyny z ekipą Gromu Szczodrów, która przed tym meczem zajmowała pozycję lidera w naszej grupie. Pierwsza połowa przebiegała nie po naszej myśli. Goście ciągle atakowali, prowadzili grę na naszej połowie i raz po raz stwarzali sobie sytuacje bramkowe. My również kilka razy zagroziliśmy bramkarzowi Szczodrowa, jednak bez powodzenia. Ciągły napór gości poskutkował golem zdobytym w 28 minucie. Nasi zawodnicy jednak nie zrezygnowali z walki i nie oddali zupełnie pola gry. Świetną okazję do wyrównania miał Łukasz Sawa, jednak piłka po dośrodkowaniu, odbiła się od nierówności boiska i Łukasz nie był w stanie wykończyć akcji. Dalsza część pierwszej połowy to wyrównana walka (momentami walka wręcz) z obu stron. Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy dwie dogodne sytuacje. Najpierw po dośrodkowaniu, piłkę głową uderzał grający trener- Miłosz Krzemiński, jednak dobrze ustawiony bramkarz poradził sobie z tym zagraniem. Następnie w 44 minucie goalkeeper gości popełnił fatalny błąd i wybił piłkę wprost pod nogi naszego napastnika – Pawła Skorupy – który z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Wynik do przerwy 1:1.

Na drugą odsłonę meczu ponownie wyszliśmy dobrze zmotywowani i żądni zwycięstwa. Prowadziliśmy grę jak równy z równym i przyniosło to rezultat w 56 i 58 minucie. Najpierw po dośrodkowaniu Wojtka Budzowskiego, bramkarz ponownie popełnia błąd, a Paweł Skorupa ponownie go wykorzystuje i zmienia wynik na 2:1. Kilka chwil później swoje trafienie dokłada Bartek Zaborek który bez skrupułów wykorzystuje nieporadne wybicie obrońcy i podwyższa wynik na 3:1. Gości stać było na jeszcze jedną odpowiedź. W 68 minucie, po nie najlepszym dośrodkowaniu i niezdecydowanym zachowaniu naszego bramkarza, Szczodrów zdobywa gola na 3:2. Od tego momentu gra obu drużyn była bardzo fizyczna, obfitująca w dużą liczbę fauli i wybijanych piłek. Obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje do zmiany rezultatu, jednak ostateczny wynik nie uległ już zmianie.

Bardzo cieszy postawa Naszej drużyny, która po raz kolejny wywalczyła punkty w bardzo ciężkim meczu. Znowu pokazujemy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdą drużyną w naszej lidze. Po raz kolejny nie zawiedli również kibice, którzy swoim dopingiem poprowadzili nas do zwycięstwa!

W poniższym filmiku, prezentujemy kilka akcji z tego spotkania.