Siekierowice rozGROMione !

Wynikiem 3:9 zakończył się mecz 21 kolejki, z Gromem Siekierowice.

Przed tym spotkaniem drużyna z Długołęki była zdecydowanym faworytem, jednak po 5 minucie, niektórzy mogli nieco w to zwątpić. Po dwóch indywidualnych błędach naszych zawodników, w 3 i 5 minucie spotkania gospodarze zdobywają dwie bramki. Rozpoczynamy mecz w piątej minucie od stanu 2:0.

Niestety dla gospodarzy, radość z korzystnego wyniku nie trwała długo. Na ziemię sprowadził ich w 13 minucie Daniel Kowalski , który bardzo dobrze wykończył podanie od Wojtka Budzowskiego. Gospodarze nadal wierzyli, że mogą utrzymać prowadzenie i starali się jeszcze zagrozić naszej bramce. Jednak bezskutecznie. Ich nadzieje zostały rozwiane w ostatnich minutach pierwszej połowy. Najpierw w 36 minucie Łukasz Sawa zdobywa gola z rzutu wolnego na 2:2. Następnie, prowadzenie daje nam Rafał Michalski, który w 38 minucie z zimną krwią wykończył piękne podanie od Bartka Zaborka. Wynik przed przerwą zmienił się jeszcze jeden raz - tym razem za sprawą Daniela Kowalskiego, który po ładnej akcji z Pawłem Skorupą pokonał bramkarza gości w 40 minucie.

Po przerwie obraz gry był co raz to bardziej jednostronny. Dominowaliśmy na boisku, a gospodarze wyprowadzali tylko sporadyczne, niegroźne kontry. Poza ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, który minął bramkę i jednym uderzeniem z dystansu, nie potrafili zagrozić naszej bramce. Nasi zawodnicy - wręcz przeciwnie - raz po raz stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczęliśmy już w 47 minucie. Bramkę zdobywa Wojtek Budzowski, który tego dnia w końcu pokazał, na co go stać, rozgrywając bardzo dobre zawody. Chwilę później, za sprawą Łukasza Sawy, który wykorzystał świetne podanie Rafała Michalskiego, wynik zmienia się na 2:6. Kolejne minuty to popis jednego zawodnika - Daniela Kowalskiego. Popularny Masaro, któremu po tym meczu, pseudonim został zmieniony na Karim Masaro, zdobywa dwie bramki i asystuje przy kolejnej. Najpierw w 57 min po podaniu Pawła Skorupy, nie daje szans bramkarzowi, następnie w 65 minucie wykańcza zagranie "Sawki" i podnosi wynik na 8:2. Dwie minuty później zachował się bardzo koleżeńsko, oddając piłkę (którą sam mógł umieścić w siatce) Pawłowi Skorupie, a ten ze spokojem skierował ją do bramki. Wynik zmienił się jeszcze w ostatniej akcji meczu, kiedy to po jednym z kontrataków gospodarze oddali strzał na bramkę, a piłka uderzyła w rękę jednego z naszych obrońców, który zasłaniał nią twarz. Sędzia podyktował oczywiście rzut karny do którego nie możemy mieć pretensji, oraz pokazał naszemu zawodnikowi czerwony kartonik - co według nas było krzywdzące i bezpodstawne. Gospodarze wykorzystali rzut karny i ustalili ostateczny wynik spotkania na 3:9.

Oczywiście cała drużyna zasługuje na pochwały i gratulacje za dobry wynik. Na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasługuje na pewno Daniel Kowalski, który zdobył 4 bramki i raz asystował, oraz Paweł Skorupa, który 3 razy asystował i zdobył 1 gola. Oprócz tego cieszy również frekwencja i kadra meczowa.Dobrze zaprezentowali się zawodnicy wracający do składu po kontuzjach, oraz nowi w naszych szeregach. Trener w dzisiejszym spotkaniu miał do dyspozycji 18 zawodników, dokonał 6 zmian.

Dziękujemy również grupie kibiców z Długołęki, którzy po raz kolejny nie zawiedli i wspierali drużynę w wyjazdowym meczu. Za tydzień na własnym boisku podejmiemy nowego lidera naszej grupy - KS Dobroszów-Januszkowice. Liczymy na Was w tym dniu, doping będzie na pewno przydatny.